Правила безпечного поводження дітей з рослинами

1. Не можна вживати в їжу незнайомі вам раніше рослини та ягоди, багато з них отруйні і можуть вам нашкодити.
2. Якщо ви сумніваєтеся їстівна ця рослина чи ні, не чіпайте її, запитайте у дорослих. За винятком кульбаби, всі рослини, що виділяють сік молочного кольору, отруйні.
3. Не можна вживати в їжу незнайомі ягоди
4. Навіть їстівні рослини, овочі, фрукти і ягоди не можна вживати в їжу, не помивши їх.
5. Не чіпайте квіти, чагарники та інші рослини, якщо вони вам незнайомі. Небезпечним може бути навіть дотик до отруйних рослин. Вони можуть викликати опік шкіри і рани, які важко загоюються.
6. Слід пам'ятати, що стебла, листя, квіти багатьох рослин отруйні, а деякі отруйні ягоди можуть навіть спровокувати смерть людини.
7. Обов'язково вимийте руки з милом після повернення з прогулянки, з парку або лісу.
8. Існують також і лікарські рослини, вживати які можна тільки за показанням лікаря. Такі рослини можна збирати з дорослими на дачі або в лісі.

/Files/images/bjd/1591107132-132.jpg

Правила безпечного поводження дітей з грибами

1. Ніколи не кладіть в рот сирі гриби. Перед вживанням в їжу їх завжди варять і смажать.
2. Не їжте гриби, зібрані на дачі або в місті. Вони можуть виявитися отруйними.
3. Їстівні гриби ростуть тільки в лісі і збирати їх можна тільки з дозволу дорослих.
4.Якщо ви знайшли гриби під час прогулянки:
  • не чіпайте їх руками;
  • негайно повідомте про це дорослому і покажіть це місце;
  • подбайте, щоб малюки або інші діти не чіпали гриби.
5. Повернувшись з прогулянки, вимийте руки з милом і переодягніться.

/Files/images/bjd/7416.jpg